Zagraj w nowoczesnym kasynie online
Zostanie również określony wpływ sił ścinających działających na przewody silikonowe oraz ich zmodyfikowane warstwy zewnętrzne podczas przepływu z wykorzystaniem „sztucznego pacjenta – SERCE”. Wyniki badań doświadczalnych zostaną zweryfikowane z wykorzystanie analiz numerycznych metodą elementów skończonych. Harmonogram projektu przewiduje publikację osiągniętych wyników badań w czasopiśmie o zasięgu międzynarodowy. Opracowanie systemu akwizycji, analizy i wizualizacji danych z ula wraz z aplikacją onboardingową. W ramach tematu pracy zostanie stworzony model predykcji, w celu ostrzegania i pomagania w podejmowaniu decyzji pszczelarzom. Ponadto wykrywanie i zwalczanie pasożyta Varroa z użyciem detekcji obrazu oraz systemu do generacji bezpiecznego dymu dla pszczół z odpowiedniej mieszanki ziół.
edycja konkursu FutureLab na projekty studenckie rozstrzygnięta! Nagrodzono 27 przedsięwzięć
- Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PK wkrótce ruszy trzecia edycja studiów podyplomowych „Eksploatacja i zarządzanie systemami wodociągowymi i kanalizacyjnymi”.
- Warszawskiej będzie ocena środowiskowa rozprzestrzeniania się i kumulowania tych związków w środowisku i organizmach żywych.
- Nauki i Rozwoju publicznych wyższych szkół technicznych.
- Oficjalne rozpoczęcie akcji odbyło się 6 listopada przy popiersiu Tadeusza Kościuszki na dziedzińcu kampusu głównego PK przy ulicy Warszawskiej 24.
- – Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, będą symbolizować wzrost i rozkwit naszej współpracy – możemy przeczytać w liście z Groningen.
Praca Moniki zatytułowana „Hybrydowy panel kompozytowy do wytworzenia uchylnej bramy garażowej” jest przykładem wykorzystania tworzyw sztucznych w gotowym produkcie. – Wyniki opisane w mojej pracy dyplomowej otwierają nowe drogi dla polimerowych materiałów konstrukcyjnych. Zastosowanie hybrydowego panelu kompozytowego do wytworzenia uchylnej bramy garażowej do tej pory wydawało się praktycznie niemożliwe – podkreśla autorka nagrodzonej pracy. Problem zanieczyszczenia światłem narasta w skali globalnej i dotyczy nas wszystkich, choć zdecydowana większość społeczeństwa nie jest tego świadoma.
„Trenuję i pomagam” – koszykarskie show i otwarty trening w szczytnym celu już 11 listopada na PK
Przestrzeń, rozumiana jako wielofunkcyjna, „rozlewa” się na cały budynek. Studenci otrzymują różne możliwości spędzania czasu w tym obiekcie – od wykładów i warsztatów, po nawiązywanie relacji i odpoczynek. Warto też wspomnieć o rozwiązaniach ekologicznych, takich jak bioróżnorodność, będąca schronieniem różnych małych zwierząt, panele fotowoltaiczne czy zbiornik na wodę deszczową używaną do podlewania roślin. Oprócz tego, budynek ma wykorzystywać oświetlenie LED, pompę ciepła oraz rekuperację. 30 stycznia rozstrzygnięty został międzynarodowy konkurs studencki „Łobzów Courtyard” na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej wielofunkcyjnego budynku dydaktycznego dla Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej przy ul.
praca w Play
Zbadany mechanizm oraz gdzie grać w plinko potwierdzenie skuteczności in vivo związków zmniejszy barierę wejścia na rynek, jednocześnie może zachęcić potencjalnych odbiorców (firmy farmaceutyczne) do nabycia np. Cząsteczki są innowacyjne, ponieważ nie działają ogólnoustrojowo tak jak współczesna chemioterapia, atakują natomiast „słabe punkty” tylko komórek nowotworowych. Projekt składa się z dwóch części – chemicznej, gdzie wymagana liczba cząsteczek zostanie otrzymana oraz biologicznej podczas której, efekt przeciwnowotworowy zostanie zbadany. Projekt zakłada zbudowanie konstrukcji rakiety, która posłuży jednocześnie jako platforma testowa do konstrukcji silnika.
Testy PKanoe zakończone sukcesem. Studencki betonowy kajak weźmie udział w międzynarodowych zawodach
Nowy partner Politechniki Krakowskiej DUOLIFE S.A. Jest polską spółką, która od ponad 10 lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości suplementów diety oraz kosmetyków. Produkty, które tworzy firma są gwarancją innowacyjnych receptur, opartych na składnikach pochodzenia naturalnego, wyselekcjonowanych pod kątem synergizmu działania oraz potwierdzonej jakości i bezpieczeństwie stosowania. Spółka dystrybuuje swoje produkty już do ponad 50 krajów na świecie, z sukcesem poszerzając systematycznie skalę działalności o nowe rynki.
Wyróżniony w konkursie „StRuNa” projekt uzyskał finansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W tym roku do konkursu zgłoszone zostały 43 prace. Do finału zakwalifikowało się 15 uczestników, którzy mieli za zadanie przedstawić wyniki swojej pracy w formie dziesięciominutowej prezentacji. Spośród nich jury wybrało laureatów, którym oprócz trzech głównych nagród zostały przyznane także wyróżnienia.
Zbudowane przez studentów automaty mieli również okazję przetestować uczestnicy Małopolskiej Nocy Naukowców 2024. Atrakcja cieszyła się ogromną popularnością. Kolejnym wydarzeniem, podczas którego będzie można zobaczyć efekt pracy studentów PK, będzie Warsaw Industry Week – Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych (5-8 listopada). Wśród wykładowców UTW pojawiają się znane osobowości ze świata nauki, sztuki, pasjonaci różnych dziedzin kultury i techniki nie tylko z Politechniki Krakowskiej, ale też innych ośrodków akademickich. – W środowisku krakowskich UTW nie ma rywalizacji, wspieramy się i świetnie wzajemnie uzupełniamy.